"Liiku vaikka vartti" – Asian­tun­ti­ja vinkkaa miten itsensä saa liik­keel­le ke­sä­lo­mal­la ja arjessa

Alajärven kaupungilla liikuntaneuvontahankkeen vetäjänä työskentelevä Iida Akselin kertoo, että liikuntaa voi lisätä lomaan ja arkeen helposti pienillä muutoksilla. Kesähelteilläkin voi liikkua, kun ottaa muutamia asioita huomioon.

Alajärven kaupungilla Ryhmäliikunta-hankkeen vetäjänä työskentelevä Iida Akselin huomauttaa, että helteelläkin voi liikkua, kun ottaa muutamia asioita huomioon.
Alajärven kaupungilla Ryhmäliikunta-hankkeen vetäjänä työskentelevä Iida Akselin huomauttaa, että helteelläkin voi liikkua, kun ottaa muutamia asioita huomioon.
Kuva: Vilja Vainio

Helteelläkin kannattaa liikkua, kunhan muistaa ottaa muutamia asioita huomioon.

Vielä on kesää jäljellä!

Järviseutu Digin _1. kk vain 5 €_

Rajaton lukuoikeus verkkosivuilla ja sovelluksessa Näköislehdet ja arkisto Galleriat ja videot Uutiset sähköpostiisi Tilaajaedut Pelit
Mainos
Järviseutu-lehden pelit

Pelaa Järviseudun digitaalisia pelejä

Aivojumppaa tai rentoa ajanvietettä – tutustu peleihin ja löydä suosikkisi

Aloita pelaaminen
Ilmoita asiavirheestä