Puk­ki­nen ja Klee­mo­la Ank­ku­rei­hin

Antti Pukkinen siirtyy Ankkurien vahvuuteen 1-vuotisella sopimuksella. Kuluneella kaudella Koskenkorvaa edustanut Pukkinen kirjautti tilastoihin lukemat L11, T23 ja KL133. Hänen roolinsa on vaihtaja ja myös juoksuvoimaa löytyy. Pompun taitajana Pukkinen tuo Ankkureihin tarpeellista vaihtolyöntivoimaa. Ulkopelipaikka on takakentällä tai polttolinjassa.

Valtteri Kleemola (-95) on solminut 1+1-vuotisen sopimuksen Alajärven Ankkureihin. Kleemola tunnetaan erittäin luotettavana ulkopelin erikoistaitajana.

Ulvilan Pesä-Veikkojen kasvatti on edustanut kolme viimeistä kautta Kankaanpään Mailaa miesten Superpesiksessä. Hän on nuoresta iästään huolimatta jo valtakunnan pesiseliittiä linjapelaajana.Kuluneella kaudella hän kirjautti sisäpelitilastoihin lukemat L1, T15, KL83.

Mainos
Järviseutu-lehden pelit

Pelaa Järviseudun digitaalisia pelejä

Aivojumppaa tai rentoa ajanvietettä – tutustu peleihin ja löydä suosikkisi

Aloita pelaaminen
Ilmoita asiavirheestä