Uutiset

Järviseudun Rastin kaksipäiväiset suunnistuskilpailut suunnistettiin Vimpelin Vatpakassa – katso tulokset!

Järviseudun Rastin järjestämät kaksipäiväiset suunnistuskilpailut Alun kesätupla 2022 suunnistettiin Vimpelin Vatpakan maastossa 30.–31. heinäkuuta.

Yhteensattumien vuoksi tämänkertaisen kilpailun osanottajamäärä jäi tavanomaista määrää pienemmäksi. Kilpailuja suosi kuitenkin loistava sää, joka mahdollisti nautinnolliset suunnistusolosuhteet mukana oleville.

Kilpailujen ratamestari Heikki Kujanpää oli laatinut haastavat radat Vatpakan maastoon.

Tulokset:

H21, 5,5+5,3 km (Lähti: 3, Keskeytti: 1, Hylätty: 1)

1) Juha Luoma IkNV 1.24.45 Janne Autio KortJV Kesk. Miska Kuusikko Pohjant Hyl. .

D21, 4,5+4,2 km (Lähti: 4, Keskeytti: 1, Hylätty: 0)

1) Elina Rinkineva RaJu 1.33.26 2) Ulla Ojala PoRa 2.38.08 Tiina Niemi RasKa Kesk. Liisa Pulli RaJu 0 .

H40, 4,9+4,2 km (Lähti: 7, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

1) Tuomas Haapalehto VetU 1.19.22 2) Esa Kuoppala RasKu 1.25.37 3) Jarkko Rajala RaJu 1.27.27 4) Jari Takanen KuortKu 1.41.02 5) Ari Jussinmäki HalTo 1.55.24 Jussi Koski YKV 0 Aarne Orhanen RasKu 0 .

H45, 4,9+4,1 km (Lähti: 3, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

1) Jouni Mäkäräinen Pohjant 1.18.59 2) Hannu Nikkola RaJu 1.19.37 Jari Jonkka RasKa 0 .

H50, 4,1+4,0 km (Lähti: 3, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

1) Tommi Sillanpää Pohjant 1.58.36 2) Jaakko Ruutiainen LaihLu 2.07.03 3) Marko Korhonen YlämPy 2.14.27 .

H60, 3,0+3,3 km (Lähti: 1, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

1) Jorma Hirvensalo SaPu 1.10.18 .

H65, 2,7+3,1 km (Lähti: 6, Keskeytti: 0, Hylätty: 1)

1) Martti Herttua LapVi 1.24.30 2) Jorma Yli-Kaatiala KuortKu 1.30.21 3) Markku Helle SaPu 1.32.07 4) Martti Pihlajamaa VetU 1.38.31 5) Juha Niemistö ViPa 2.08.40 Jukka Nyystilä LaihLu Hyl. .

H70, 2,4+3,0 km (Lähti: 4, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

1) Erkki Koivukangas KoS 1.21.05 2) Heikki Lassila PiTa 1.33.04 3) Matti Hourula Reima 1.48.08 4) Mauri Jussinmäki HalTo 1.48.10 .

H75, 2,2+2,1 km (Lähti: 1, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

1) Jorma Saarimäki VaaSu 1.00.36 .

H80, 2,0+1,9 km (Lähti: 2, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

1) Mauno Nieminen ViiSu 1.07.47 2) Jaakko Salo SaPu 1.14.53 .

H85, 2,0+1,9 km (Lähti: 3, Keskeytti: 1, Hylätty: 0)

1) Tapio Patana VetU 1.08.59 2) Paavo Moisio SaPu 1.27.31 Antti Myllymäki VaaSu Kesk. .

H16, 3,3+3,4 km (Lähti: 1, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

1) Iisakki Jussinmäki LapVi 1.05.42 .

H14, 2,1+2,1 km (Lähti: 3, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

1) Svantte Ala-Honkola LapVi 53.47 Juuso Koski YKV 0 Johannes Orhanen RasKu 0 .

H13, 1,6+1,8 km (Lähti: 1, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

Iivari Ala-Honkola LapVi 0 .

H12, 1,4+1,5 km (Lähti: 1, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

1) Kaapo Haapalehto VetU 1.04.17 .

H12TR, 1,2+1,3 km (Lähti: 1, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

1) Eeli Mäkäräinen Pohjant 42.22 .

H10RR, 1,3+1,6 km (Lähti: 3, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

1) Aarni Haapalehto VetU 22.38 2) Anttoni Ristimäki RaJu 22.46 3) Toivo Pulli RaJu 30.40 .

H8RR, 1,3+1,6 km (Lähti: 2, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

1) Viljo Rintala KauWi 31.13 2) Juho Herttua LapVi 37.10 .

D35, 3,9+4,0 km (Lähti: 1, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

1) Ulla-Maria Åstrand Botnia 2.41.10 .

D40, 3,9+3,9 km (Lähti: 1, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

Johanna Rokala HalTo 0 .

D45, 3,8+3,7 km (Lähti: 1, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

1) Kaisu Martinmäki Pohjant 1.52.52 .

D50, 2,7+3,3 km (Lähti: 1, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

1) Elina Sillanpää Pohjant 2.16.38 .

D55, 2,5+2,7 km (Lähti: 1, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

1) Marja Erkkilä KauWi 1.46.42 .

D60, 2,3+2,3 km (Lähti: 1, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

1) Päivi Raatikainen RastiE4 1.22.43 .

D65, 2,3+2,3 km (Lähti: 1, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

1) Lea Pöyhönen VetU 2.07.04 .

D18, 3,1+3,5 km (Lähti: 1, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

1) Erica Rokala LapVi 1.31.50 .

D16, 2,9+3,1 km (Lähti: 1, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

1) Lotta Nivukoski LapVi 1.21.10 .

D14, 2,0+2,3 km (Lähti: 2, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

1) Nanna Nivukoski LapVi 51.06 2) Saana Kuoppala RasKu 52.43 .

D12TR, 1,2+1,3 km (Lähti: 1, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

Annika Jonkka KangSK 0 .

D10RR, 1,3+1,6 km (Lähti: 2, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

1) Viivi Niemi PoRa 23.06 2) Venla Herttua LapVi 24.22 .

D8RR, 1,3+1,6 km (Lähti: 3, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

1) Nelli Hyväluoma VetU 29.56 2) Viola Pulli RaJu 55.03 3) Alma Ristimäki RaJu 55.24 .

Mainos (sisältö jatkuu alla)

Mainos päättyy

Mainos (sisältö jatkuu alla)

Mainos päättyy

    Jaa artikkeli