Alajärven alakoululaiset hiihtokisasivat Valkealammella, katso tulokset!

Alajärven alakoulujen hiihtokilpailut järjestettiin Valkealammella 7.3.2019

Tytöt 1. luokka : (0,7km V) 1) Eerika Sironen Paavola 3.42,7 2) Vilma Kellokoski Luoma-aho 4.30,8 3) Milja Hauta-aho Taimela 4.35,5 4) Venla Peltola Alakylä 4.38,1 5) Helmi Herrala Paavola 4.47,7 6) Erika Alatalo Taimela 4.51,0

Pojat 1. luokka : (0,7km V) 1) Johannes Takala Paavola 4.11,1 2) Eino Vistiaho Luoma-aho 4.19,7 3) Tuukka Hemminki Paavola 4.21,9 4) Sebastian Rinne Paavola 4.24,6 5) Eemeli Nelimarkka Hoisko 4.32,6 6) Veikka Joensuu Hoisko 4.37,0

Tytöt 2. luokka : (0,7km V) 1) Saana Hemminki Paavola 4.07,9 2) Aino Tallbacka Paavola 4.10,6 3) Linnea Mikkolanaho Paavola 4.11,6 4) Milja Ranta Hoisko 4.27,8 5) Nelly Sillanpää Paavola 4.29,5 6) Emma Rintala Paalijärvi 4.44,9 .

Pojat 2. luokka : (0,7km V) 1) Niilo Keltikangas Paavola 3.02,0 2) Valtteri Salo Paavola 3.15,6 3) Ilmari Levijoki Paavola 3.34,4 4) Elmeri Sironen Paavola 3.37,5 5) Joona Peltokangas Alakylä 3.40,4 6) Aatu Kuusisto Alakylä 3.58,4 

Tytöt 3. luokka : (1,2km V) 1) Laura Kantonen Hoisko 5.05,1 2) Aada Piispanen Paavola 5.26,4 3) Emilia Kivimäki Paavola 6.18,6 4) Claudia Flink Paavola 6.27,3 5) Milla Siltala Paavola 6.35,3 6) Milka Leppäkangas Taimela 6.55,3

Pojat 3. luokka : (1,2km V) 1) Jami Valpas Paavola 4.30,1 2) Aleksi Ojala Paavola 5.08,8 3) Hannes Haapa-aho Ylikylä 5.30,7 4) Josua Ranta Hoisko 5.40,7 5) Roni Perkkiö Taimela 5.46,3 6) Jere Luoma-aho Hoisko 5.47,0 

Tytöt 4. luokka : (1,2km V) 1) Emilia Salo Paavola 4.16,6 2) Mirella Nygård Paavola 5.14,0 3) Matleena Peltola Alakylä 5.42,3 4) Petra Turja Paavola 5.47,1 5) Cilla Harju Alakylä 5.50,9 6) Janina Kangastie Hoisko 6.04,3

Pojat 4. luokka : (1,2km V) 1) Jesse Mäntyniemi Paavola 4.04,9 2) Jonatan Seppälä Paavola 4.13,1 3) Ilpo Toppinen Paavola 4.29,8 4) Julius Pakka Paavola 4.44,7 5) Topias Peräsalo Paavola 5.04,2 6) Juuso Finnilä Myllykangas 6.00,8 .

Tytöt 5. luokka : (2,3km V) 1) Katariina Leppäaho Paavola 8.49,2 2) Emmi Piispanen Paavola 9.25,8 3) Mira Peltola Alakylä 10.37,3 4) Henna Rantakangas Taimela 11.17,3 5) Sara Vuorela Hoisko 11.39,1 6) Anni Penninkangas Paavola 12.50,3 

Pojat 5. luokka : (2,3km V) 1) Elias Kytölä Paavola 7.41,6 2) Elmeri Tuomela Alakylä 9.07,6 3) Niilo Isokangas Alakylä 9.08,4 4) Matias Hyytiäinen Paavola 10.12,9 5) Joel Kärki Taimela 10.37,7 6) Ossi Ranta Hoisko 11.17,1 

Tytöt 6. luokka : (2,3km V) 1) Liinu Järvinen Paavola 8.17,8 2) Pihla Peltola Alakylä 9.54,0 3) Ilona Takala Paavola 9.58,2 4) Ella Ripatti Paavola 10.20,3 5) Neea Raja-aho Myllykangas 10.33,1 6) Tuuli Honkaniemi Paavola 10.45,9 

Pojat 6. luokka : (2,3km V) 1) Juuso Mäntyniemi Paavola 7.31,2 2) Ville Isokangas Alakylä 7.52,5 3) Samuel Langhed Paavola 8.17,3 4) Nooa Niukkanen Hoisko 9.34,7 5) Markus Osala Taimela 10.30,5 6) Benjamin Turja Paavola 10.37,6 

Tuloksissa on ilmoitettu jokaisesta sarjasta kuusi ensimmäistä. 

>>>>>>> Stashed changes