Onnea ylioppilaat! - tässä kaikki järviseutulaisten lukioiden ylioppilaat

Lappajärven lukion ylioppilaat:

Ahvenniemi Juuso, Honkaniemi Kaisla, Klemola Kaisa, Latvala Jesse, Laurila Emmi, Luoma Samuel, Nyyssölä Sara, Rannisto Roni, Rantakangas Elsa, Räisänen Sanna, Savola Esa, Savola Juho, Savola Tarmo, Särkijärvi Jenniina, Timonen Rosita, Turpeinen Anna (Kaksoistutkinto), Vieruaho Toni, Övermark Aleksi, Övermark Niko.

 

Alajärven ylioppilaat:

Ahvenlampi Ruut, Alatalo Salla, Borisov Jiri, Björkbacka Rasmus, Haapaniemi Annika, Haavisto Iivari, Halmesaari Milja, Haukka Kimi, Hautamäki Henrikki, Heikkilä Viljami, Hemminki Siru, Hietala Eerika, Hietala Selina, Hietala Sirja, Honkaniemi Sofia, Honko Valtteri, Huhtala Jani, Hänninen Emmi, Ihamäki Anna, Isotalo Iida, Joensuu Linnea, Joensuu Wilhelmiina, Järvenpää Jutta, Kamunen Melina, Koskela Fiia, Kuhalampi Atte, kaksoistutkinto, Kuhmonen Mira, Kujala Elina, Kyllönen Viivi, Lager Onni, Lahti Väinö, Lehtelä Lauri, kaksoistutkinto, Lehtonen Martti, Marjomäki Heidi, Mertaniemi Elli, Mäkelä Noora-Julia, Ojanperä Sara, Orava Nikolas, Pajukangas Juhani, Parkkonen Sanna, Peltokangas Juho-Henrik, Penninkangas Senni, Peura Sofianna, Pitkäkangas Eve, Pitkäkangas Henna, Pitkänen Siru, Pollari Joni, Puro Netta, Puumala Kiia-Sofia, Rantakangas Jenni, Rantala Taavi, Rintamäki Miro, Ränkimies Annika, Salo Emmi, Saukko Juho, Sillanpää Riikka Katariina, Särkijärvi Nelli Anastasia, Särkijärvi Sanna, Särkijärvi Anna Sofia, Takala Raisa, Tuomela Teemu, Turja Essi, Vainio Aura, Vainionpää Vilma, Yli-Sissala Camilla, kaksoistutkinto, Åttman Riku.

Alajärveltä pääsi 65 ylioppilasta.

 

Vimpelin lukio

Anttila Elmeri, Havu Niklas, Ilomäki Ronja, Kataja Eeli, Koskela Janna, Kuusela Jori, Mustonen Elli, Mäkelä Tiitus, Parkkinen Tino, Poikelin Viivi, Rantala Loviisa, Timo Jasmiina, Timo Taru, Ylinen Oona.

 

Ähtärin lukio

Aho Enni, Aho Matias, Aittolampi Veera, Eerola Nea, Haipus Anna-Sofia, Halla-aho Sini, Heikkilä Helmi, Heikkilä Pilvi, Hissa Markus, Jatala Kirsikka, Kanervisto Saku, Kantoniemi Henni-Liina, Kaunismaa Leevi, Kitula Jenni, Kriikkula Aino, Murai Miyu, Nortunen Emma, Pakari Meri, Rantala Niilo, Rantamäki Sanna (kaksoistutkinto), Ruha Senja, Saarimäki Johanna, Saarimäki Kati, Saarimäki Olli, Sarvikas Janina, Savola Roosa, Suni Milla-Netta, Suutarinen Iiro, Syvänperä Arttu (kaksoistutkinto), Tuhkio Eino, Tukeva Maija, Tuokko Emma, Tupala Veera (kaksoistutkinto), Vasikkaniemi Milja, Vuorela Olli (kaksoistutkinto).

Kaustisen musiikkilukio: Pajala Salla, Vimpeli.

Schildtin lukio, Jyväskylä Iida Lehisalo, Soini

Lisää aiheesta