Soinissa kisattiin kesän toinen Hippo Cupin osakilpailu

Soinin Hippo Cupin kesän 2. osakilpailu kisailtiin tiistaina 2.7. keskusurheilukentällä.

Katso alta kilpailun tulokset.

HIPPO CUP 2. 2.7.2019

T7 300m

1. Ella Vähäsoini 1.14,5

2. Aava Laasasenaho 1.18,1

3. Hertta Valkeinen 1.21,6

4. Iina Leppänen 1.21,9

5. Hilma Piipponen 1.28,5

6. Aino Latvala 1.34,0

7. Heline Laitila 1.39,4

8. Helga Hankilanoja 1.42,4

9. Ronja Valkealahti 1.47,0

10. Tiana Liikala 1.59,6

11. Aino-Maria Aho 2.12,5

T7 Turbokeihäs

1. Aava Laasasenaho 6.03

2. Tiiu Liikala 6.00

3. Ella Vähäsoini 5.90

4. Aino Latvala 5.80

5. Hilma Piipponen 4.57

6. Iina Leppänen 4.34

7. Ronja Valkealahti 4.25

8. Hertta Valkeinen 4.10

P7 300m

1. Sebastian Puumala 1.19,1

2. Eero Hautamäki 1.19,2

3. Oiva Raitanen 1.19,5

4. Erkki Saarimaa 1.21,4

5. Artturi Mäki 1.22,8

6. Tuukka Ojala 1.26,1

7. Jimi Etelä-Aho 1.27,3

8. Henri Panula 1.34,3

9. Veijo-Pekka Aho 1.35,0

10. Tobias Koivisto 1.38,7

11. Atte Vähäsoini 2.06,4

12. Eino Raitanen 2.08,1

13. Aukusti Leppälä 2.13,6

P7 Turbokeihäs

1. Veijo-Pekka Aho 9.00

2. Jimi Etelä-Aho 8.00

3. Tuukka Ojala 7.42

4. Sebastian Puumala 7.28

5. Eero Hautamäki 6.54

6. Atte Vähäsoini 6.40

6. Henri Panula 6.40

8. Tobias Koivisto 6.10

9. Artturi Mäki 4.68

T9 300m

1. Martta Hautamäki 1.03,2

2. Lempi Saarenpää 1.03,9

3. Josefiina Virkamäki 1.05,1

4. Jatta Ojala 1.09,0

5. Elina Virtala 1.14,5

6. Erica Rantanen 1.16,1

T9 Korkeus

1. Martta Hautamäki 95

2. Lempi Saarenpää 85

2. Josefiina Virkamäki 85

4. Erica Rantanen 85

5. Jatta Ojala 80

6. Elina Virtala 80

T9 Kiekko

1. Jatta Ojala 10.45

2. Lempi saarenpää 8.56

3. Erica Rantanen 8.18

4. Martta hautamäki 6.57

5. Elina Virtala 4.44

P9 300m

1. Peeti Peura 1.04,5

2. Samu Ruuhilehto 1.05,8

3. Enso Silvonen 1.09,5

4. Viljami Valkeinen 1.12,8

5. Titus Liikala 1.13,9

6. Ali Vähäsoini 1.28,9

P9 Korkeus

1. Viljami Valkeinen 85

2. Ali Vähäsoini 75

2. Titus Liikala 75

4. Enso Silvonen 75

P9 Kiekko

1. Titus Liikala 12.37

2. Peeti Peura 10.42

3. Viljami Valkeinen 10.12

4. Ali Vähäsoini 9.98

T11 300m

1. Joanna Ojala 59,5

1. Pihla Peura 59,5

3. Nuppu Saarenpää 1.00,9

4. Senni Mäkipelto 1.03,6

5. Kerttu Hautamäki 1.08,1

6. Lilja Viirumäki 1.15,0

T11 Kiekko

1. Pihla Peura 11.86

2. Joanna Ojala 11.60

3. Nuppu Saarenpää 11.54

4. Lilja Viirumäki 9.99

5. Sara Ojala 9.85

6. Kerttu Hautamäki 7.97

7. Senni Mäkipelto 7.67

P11 300m

1. Chantte Katajamäki 1.02,5

2. Urho Saarimaa 1.11,0

3. Johan Ojala 1.12,2

P11 Kiekko

1. Kristian Ojala 13.92

2. Chantte Katajamäki 13.52

3. Johan Ojala 13.47

4. Urho Saarimaa 12.67

5. Eetu Koivisto 11.56

6. Sasu Huvila 10.42

T13 1000m

1. Jennika Ojala 4.27,6

2. Pihla Peura 4.31,3

3. Nuppu Saarenpää 4.37,7

T13 Korkeus

1. Jennika Ojala 120

2. Minerva Virkamäki 85

3. Janette Vähäsoini 80

T13 Kiekko

1. Jennika Ojala 23.51

2. Janette Vähäsoini 12.42

3. Minerva Virkamäki 9.33

P13 1000m

1. Oskari Huvila 4.26,4

P13 Korkeus

1. Leevi Väliaho 100

2. Otso Hakkarainen 95

P13 Kiekko

1. Otso Hakkarainen 14.59

2. Leevi Väliaho 9.97

Lisää aiheesta