Vanhat farkut tork­ku­peit­toon, bas­ke­rit en­tis­ajan filt­tiin – Kä­si­töi­hin hu­rah­ta­nut Tuula La­to­mä­ki heh­kut­taa kier­rä­tys­ma­te­riaa­lien puo­les­ta

Kauhava
Lehtimäkeläinen Tuula Latomäki rakastaa torkkupeittoja. – Niitä on mukava ommella vanhoista farkuista, ja niille on aina käyttöä. Farkkuja on löytynyt omasta kaapistani ja lisää kirpputoreilta. Valmiin peiton alle on ihana pujahtaa päiväunille, Latomäki tunnelmoi. Hänen käsitöitään ja taidettaan on esillä galleria Kaaressa Kauhavalla 30. maaliskuuta asti.
Lehtimäkeläinen Tuula Latomäki rakastaa torkkupeittoja. – Niitä on mukava ommella vanhoista farkuista, ja niille on aina käyttöä. Farkkuja on löytynyt omasta kaapistani ja lisää kirpputoreilta.

Hyvää juhannusta!

Lue Järviseutu Digiä _1. kk vain 5€_

Rajaton lukuoikeus verkkosivuilla ja sovelluksessa Näköislehdet ja arkisto Galleriat ja videot Uutiset sähköpostiisi Tilaajaedut Pelit
Mainos
Järviseutu-lehden pelit

Pelaa Järviseudun digitaalisia pelejä

Aivojumppaa tai rentoa ajanvietettä – tutustu peleihin ja löydä suosikkisi

Aloita pelaaminen
Ilmoita asiavirheestä